نشست اعضای هیات رئیسه فدراسیون کشتی برگزار گردید

به گزارش مجله جام جهان، به گزارش خبرنگاران، این جلسه با حضور محمدرضا طالقانی، دکتر سهراب کیهانی، سید عبدالرضا موسوی عضو هیأت رئیسه و مسئولان فدراسیون کشتی از جمله علیرضا دبیر رئیس، حمید سوریان نایب رئیس و ابراهیم مهربان سرپرست دبیری برگزار گردید و موضوعات مختلفی از جمله هزینه های ارزی برای اعزام تیم ها به مسابقات مختلف، تسویه بدهی های فدراسیون، مجوز پرداخت پاداش به کشتی گیران، تهیه تشک کشتی برای هیأت ها و … مورد بحث و آنالیز و تأیید نهاده شد.

نشست اعضای هیات رئیسه فدراسیون کشتی برگزار گردید

در ابتدای جلسه علیرضا دبیر گزارشی از رقابت های جهانی نروژ به اعضا داد و گفت: در مسابقات جهانی نروژ اتفاقات خوبی برای تیم ما رقم خورد اما مهم تر از این اتفاقات حفظ کردن این افتخارات در آینده است.

وی ادامه داد: حضور دکتر کیهانی که با هزینه شخصی به نروژ آمده بودند، در کنار تیم بسیار به ما یاری کرد چراکه وی در فرایند درمان آسیب دیدگی ها و به خصوص فیکس کردن پای حسن یزدانی بسیار زحمت کشیدند.

دبیر گفت: محمد بنا و پژمان درستکار در نروژ نشان دادند که مدیر هستند و عملکرد بسیار خوبی داشتند.

وی در خصوص اعزام تیم ایران به آمریکا گفت: به صورت کلی می گویم اگر کشتی گیران ما با نفرات برتر جهان مبارزه نمایند این به نفع ما است به خصوص اگر در مسابقات بین المللی باشد چراکه باختن در مسابقات بین المللی باعث می گردد که کشتی گیران به نقاط ضعف و قوت خود و حریفانشان پی ببرند و در مسابقات اصلی این موضوع رمز پیروزی آنها خواهد شد.

رئیس فدراسیون کشتی توضیح داد: چند وقتی است که اساسنامه تازه فدراسیون ها به وسیله وزارت ورزش ابلاغ شده اما فدراسیون کشتی در دوره قبلی یک اساسنامه جدا و مورد تأیید اتحادیه جهانی را مصوب کرد و اگر بخواهیم اساسنامه وزارت ورزش را انجام دهیم در بحث بین المللی حتماً به مشکل خواهیم خورد.

وی ادامه داد: آئین نامه ارائه شده از سوی وزارت ورزش عملاً رئیس فدراسیون را هیچ کاره نموده و در واقع دست رئیس فدراسیون را برای کار کردن می بندد. از اعضای محترم هیئت رئیسه می خواهم که اگر پیشنهادی برای حفظ این قهرمانان دارند که بتوانیم آنها را در جهت اصلی راهنمایی کنیم از ما دریغ ننمایند.

رئیس فدراسیون کشتی یکی از اصلی ترین دغدغه های خود را موضوع بودجه کشتی و اقتصادیات خواند و گفت: نزدیک به 9 میلیارد پاداش کشتی گیران بوده که تقریباً باید 900 میلیون آن را بعنوان اقتصادیات بپردازیم، بهرحال فدراسیون که نمی تواند از جوایز قهرمانان کم کند و این اقتصادیات بر گردن فدراسیون می ماند و ما این اقتصادیات را از کدام منبع باید تأمین کنیم.

وی ادامه داد: موضوع دیگری که وجود دارد اینکه ما تا سال 97 مفاصا حساب گرفتیم اما برای سال 98 نزدیک به دو نیم میلیارد تومان اقتصادیات برای ما حساب نموده اند و این اقتصادیات در حالی برای ما محاسبه شده که بودجه بسیار کمی می گیریم و باید از آن بودجه کم این مبلغ بسیار زیاد را نیز بعنوان اقتصادیات پرداخت کنیم.

رئیس فدراسیون کشتی گفت: کشتی هزینه های بسیار بالایی دارد و ما فقط برای مسابقات نروژ نزدیک به 110 هزار یورو هزینه ثبت نام و هتل دادیم، وزارت ورزش و جوانان باید بودجه کشتی را بدهد، در غیر این صورت ما برای اجرای ادامه برنامه های خود حتماً با مشکل روبرو خواهیم شد.

وی اضافه نمود: موضوع دیگر اینکه ما سال جاری بالای یک میلیارد به هیئت های استانی خود یاری کردیم و اگر وزارت ورزش بودجه ما را بدهد می توانیم بیشتر به آنها یاری کنیم و در امر تجهیز باشگاه ها و اهدای تشک کشتی به سراسر کشور بهتر عمل کنیم.

بیر در خاتمه اظهار داشت: از اینکه شما بعنوان اعضای محترم هیئت رئیسه در کنار فدراسیون هستید افتخار می کنیم و هر ایده ای برای آینده بهتر کشتی و یا فراهم کردن امکانات برای ملی پوشان دارید به ما ارائه دهید.

محمدرضا طالقانی در این نشست گفت: سال 1348 و به واسطه ابوطالب طالبی وارد کشتی شدم و کار را از باشگاه سعدیان آغاز کردم، 52 سال است که در کشتی هستم ولی هیچ دخالتی در کشتی نکردم، به عنوان عضو هیئت رئیسه هر یاریی باشد می کنم و اگر هر حرفی هم می زنم حرف دل کشتی و به خیر و صلاح آن است.

وی ادامه داد: هیچ زمانی در این 52 سال گذشته به مقدار این چند ماه کشتی اثرگذار نبوده، چراکه قبلاً 6 فدراسیون ورزشی داشتیم اما الان 52 فدراسیون داریم و موجی که کشتی در بین مردم راه انداخت بسیار اثرگذار بود.

طالقانی توضیح داد: قبل از المپیک هم در جلسه با کشتی گیران گفتم که شما پیروز می شوید چرا که در المپیک باخت بس شدید و کشتی گیران و مربیان مسائل و ضعف های خود را فهمیدند.

رئیس اسبق فدراسیون کشتی گفت: حفظ و نگهداری این افتخارات سخت تر از بدست آوردن آن است و باید از این قهرمانان مواظبت کنیم. اگر من از ورزش فراری شدم به خاطر بحث بودجه و پاسخگو بودن برای آن بود، چراکه دست و پای رئیس فدراسیون در این زمینه بسته است. رئیس فدراسیون نباید دغدغه اقتصادی داشته باشد و باید تمام فکر و ذهنش برای انجام کارهای بزرگ تر و بین المللی باشد و ما در فاصله بسیار کمی بازی های آسیایی را در پیش داریم و از الان باید به فکر پیروزیت در آن باشیم.

طالقانی گفت: موضوع دیگر در خصوص حسن یزدانی است، برخی از نام حسن یزدانی به نفع خود سو استفاده می نمایند و این به ضرر کشتی می گردد. حسن یزدانی برای کشتی است و باید برای کشتی حفظ گردد. من به سایر کشتی گیران گفته ام که پشت اتاق یزدانی بروید و درس استقامت و قهرمانی را از او یاد بگیرید.

وی در خاتمه اظهار داشت: برخی اوقات ورزش در جهان باعث حرکت های بزرگی شده و قدرت و نفوذ ورزشکاران و قهرمانان در میان مردم بسیار بالاست و کشتی این پتانسیل را در کشور ما دارد.

سیدعبدالرضا موسوی نیز در این جلسه گفت: افتخار می کنم در جمع کشتی گیران هستم، باید یک برآورد هزینه کلی گردد که کشتی در سال به چقدر پول احتیاج دارد تا ما بعنوان هیأت رئیسه در پی راه چاره تأمین منابع آن باشیم.

وی ادامه داد: کشتی کشور با این همه افتخارات نباید محتاج پول باشد بلکه باید درآمدزا باشد و فدراسیون می تواند از راه های مختلف این کار را انجام دهد و این پتانسیل موجود است، چراکه کشتی علاقمندان زیادی در بین مردم دارد.

موسوی تأکید کرد: ما بعنوان هیئت رئیسه اینجا هستیم تا اثرات مثبت در کشتی بگذاریم و باری را از دوش رئیس فدراسیون برداریم.

دکتر کیهانی در ادامه توضیح داد: با توجه به اینکه باید موارد قانونی رعایت گردد و وقت جلسه نیز محدود است بهتر است دستور جلسه چند روز قبل برای اعضا ارسال گردد و پس از آنالیز در ابتدای جلسه مورد تأیید قرار گیرد.

وی اظهار داشت: باید در این جلسات در خصوص موضوعات کلان وقت گذاشته گردد تا با ارائه راه چارههای مناسب، بتوانیم کشتی کشور را به جایگاه واقعی خود برسانیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 7 دی 1400 بروزرسانی: 7 دی 1400 گردآورنده: shahjahanfaroj.ir شناسه مطلب: 1446

به "نشست اعضای هیات رئیسه فدراسیون کشتی برگزار گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نشست اعضای هیات رئیسه فدراسیون کشتی برگزار گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید