کاهش فاصله گذاری در وسایل نقلیه عمومی با اجرای طرح ترافیک

به گزارش مجله جام جهان، پکسیما سادات لاری درباره اجرای طرح ترافیک در تهران و تاثیر آن بر کاهش فاصله گذاری اجتماعی اضافه نمود: با توجه به افزایش موارد ابتلا، بستری و فوتی به علت ویروس کرونا در استان های تهران و البرز، وزارت بهداشت موضوع لغو طرح ترافیک را بارها مطرح کرده است.

کاهش فاصله گذاری در وسایل نقلیه عمومی با اجرای طرح ترافیک

وی ادامه داد: وزارت بهداشت همچنان اصرار دارد که طرح ترافیک لغو شود تا مردم بیشتر از خودروهای شخصی استفاده کرده و تراکم زیادی در وسایل نقلیه عمومی ایجاد نشود. نظر وزیر بهداشت نیز همچنان بر لغو طرح ترافیک است.

معاون وزیر بهداشت اظهار کرد: اصرار داریم که تجدید نظری در زمینه اجرای طرح ترافیک در ستاد ملی مقابله با کرونا انجام شود.

پس از شیوع بیماری کووید 19، ستاد ملی مقابله کرونا به منظور رعایت فاصله گذاری اجتماعی، طرح ترافیک را لغو کرد تا شهفرایندان کمتر از وسایل حمل ونقل عمومی استفاده کنند. با این حال طرح ترافیک از 17 خرداد ماه دوباره از سر گرفته شد.

سعید نمکی، وزیر بهداشت روز 12 خرداد در حاشیه مراسم اجرای کشوری طرح هر خانه، یک پایگاه سلامت در جمع خبرنگاران در این زمینه گفت: اجرای طرح ترافیک برای وزارت بهداشت اولویت نیست و سلامت مردم مهم است. به مسئولان شهرداری اعلام کردم که برای وزارت بهداشت اجرای طرح ترافیک اولویت نیست و سلامت مردم مهم است؛ حتی آلودگی هوا نیز اکنون مساله وزارت بهداشت نیست، همان طور که در روزهای اخیر با مساله آلودگی هوا روبرو نیستیم.

با پیشنهاد شهرداری به شرط اجرای فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک موافقت کردیم، اما ناوگان حمل ونقل عمومی همچنان کم و فرسوده است. در مورد سلامت مردم با هیچ کس شوخی و تعارف نداریم و اگر اجرای پیشنهاد شهرداری حتی دو درصد به افزایش ازدحام مترو و اتوبوس ها منجر شود، بدون رودربایستی اعلام می کنم که اجرای طرح ترافیک متوقف شود.

محسن فرهادی معاون مرکز سلامت و محیط کار وزارت بهداشت نیز روز گذشته در همین رابطه گفت: شهر تهران در شرایط زرد است، اما برخی شهرستان های تابعه در شرایط سفید قرار دارند.

اگر با این فرایند نگران کننده پیش برویم شاید برخی محدودیت ها در تهران اعمال شوند. با اجرای طرح ترافیک تهران و شهرهای بزرگ مخالفیم، زیرا اجرای طرح ترافیک به معنای سوق دادن مردم به سمت سیستم حمل و نقل عمومی است. مردم نباید برای کارهای غیرضروری از خانه خارج شوند. هرچند بیش از 90 درصد مردم در متروی تهران ماسک استفاده می کنند، اما فاصله گذاری اجتماعی در مترو در عمل امکان پذیر نیست.

معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت پیش از این به خبرنگار سلامت ایرنا گفته بود: در مورد تراکم در مترو و اتوبوس نوعی اجبار و تحمیل به مردم وارد شده و افراد مجبور هستند با حمل و نقل عمومی سر کار خود حاضر شوند و از آن طرف، شهرداری تهران اصرار به اجرای طرح ترافیک دارد.

ایرنا

منبع: گردشبان
انتشار: 13 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: shahjahanfaroj.ir شناسه مطلب: 646

به "کاهش فاصله گذاری در وسایل نقلیه عمومی با اجرای طرح ترافیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش فاصله گذاری در وسایل نقلیه عمومی با اجرای طرح ترافیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید