کره شمالی خطاب به آمریکا: تا دیر نشده، تصمیم دوراندیشانه بگیرید

به گزارش مجله جام جهان، یکی از مقامات وزارت امور خارجه کره شمالی از آمریکا خواست در امسال میلادی تصمیم دوراندیشانه اتخاذ کند و گفت: هر روز که می گذرد دریچه فرصت ها تنگ تر می گردد.

کره شمالی خطاب به آمریکا: تا دیر نشده، تصمیم دوراندیشانه بگیرید

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات ویزای دانشجویی آمریکا برای ایرانیان هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی آمریکا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی آمریکا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های آمریکا انتخاب کنید.

به گزارش مجله جام جهان، به نقل از خبرگزاری یونهاپ، این اظهارات جو چول- سو، مدیرکل اداره آمریکای شمالی در وزارت امور خارجه کره شمالی، روز آدینه در کنفرانس منع گسترش تسلیحات کشتار جمعی مسکو 2019 تازه ترین اقدام برای تحت فشار گذاشتن واشنگتن در دستیابی به پیشنهادات جدید در مذاکرات خلع تسلیحات اتمی است. ضرب الاجل معین شده توسط کره شمالی تا انتها امسال میلادی است.

جو چول- سو گفت: ما زمان قابل توجهی به آمریکا دادیم و تا انتها امسال میلادی برای مشاهده نتایج صبر خواهیم کرد.

وی اضافه نمود: اگر چه انتظار داریم همه چیز در یک جهت مثبت طی گردد اما می خواهم بگویم که هر روز که می گذرد دریچه فرصت ها تنگ و تنگ تر می گردد.

وی با اعلام این که کره شمالی برای ابراز تمایلش در راستای پیشرفت در مذاکرات، نهایت کوشش خود را نموده، گفت: یک واکنش در همین سطح از سوی آمریکا هم ضروری است؛ چرا که این مساله به صورت یک جانبه حل نمی گردد.

این مقام اضافه نمود: ما موضع خود در مورد این مساله را حفظ می کنیم و همچنان معتقدیم که این مساله باید به وسیله گفت وگو و مذاکره حل گردد، اما مهم ترین نکته این است که چنین کوشش هایی باید مثمرثمر باشند.

وی تاکید نمود: کره شمالی آماده است تا هر زمان نشستی برگزار کند اما صرفا گفت وگو بدون اقدام عملی بی معناست.

آمریکا و کره شمالی ماه گذشته میلادی در استکهلم نخستین مذاکرات رسمی خود درباره برنامه تسلیحات اتمی کره شمالی از زمان ناکامی نشست دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا و کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در ویتنام را برگزار کردند اما به خاطر اختلافات در مورد میزان خلع تسلیحات اتمی پیونگ یانگ و تحریم های واشنگتن هیچ پیشرفت قابل توجهی از این نشست حاصل نشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: shahjahanfaroj.ir شناسه مطلب: 319

به "کره شمالی خطاب به آمریکا: تا دیر نشده، تصمیم دوراندیشانه بگیرید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کره شمالی خطاب به آمریکا: تا دیر نشده، تصمیم دوراندیشانه بگیرید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید