آمریکا درباره ایران اعتراف کرد

به گزارش مجله جام جهان، ایسنا نوشت: وزارت امور خارجه آمریکا در گزارشی درباره پایبندی به معاهده های کنترل تسلیحاتی، عدم اشاعه تسلیحات هسته ای و خلع سلاح، ضمن مطرح کردن ادعاهایی اذعان کرد که ایران در حال حاضر در فعالیتی مرتبط با تولید تسلیحات هسته ای مشارکت ندارد.

آمریکا درباره ایران اعتراف کرد

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل در آمریکا در مقطع دبیرستان هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی آمریکا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی آمریکا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های آمریکا انتخاب کنید.

وزارت امور خارجه آمریکا در گزارشی موسوم به پایبندی و پیروی از معاهده های کنترل تسلیحاتی، عدم اشاعه تسلیحات هسته ای و خلع سلاح درباره ایران نوشت: طی مدت تهیه این گزارش، ارزیابی آمریکا همچنان این بوده است که ایران در حال حاضر در فعالیت های مهم مرتبط با طراحی و تولید تسلیحات هسته ای مشارکت ندارد.

در ادامه این گزارش با بیان این که همان طور که در ارزیابی آخر درباره مسائل مهم پیرامون برنامه هسته ای ایران در گذشته و حال مطرح شد، ایران هنوز باید به سوال های مهمی درباره برنامه هسته ای اش پاسخ دهد و با اشاره به آن چه انکار و تقلب ایران و امکان وجود مواد و فعالیت های هسته ای اعلام نشده در ایران طبق گزارش مدیرکل موقت آژانس بین المللی انرژی اتمی در سال 2019، خوانده شده، مطرح شده که نگرانی هایی جدی درباره پایبندی ایران به تعهدات پادمانی و بند 3 معاهده ان.پی.تی به وجود می آید.

وزارت امور خارجه آمریکا در بخش دیگری از این گزارش همچنین درباره پیش رفت های ایران در برنامه هسته ای اش ابراز نگرانی کرده و بیان کرد: آمریکا همچنین نگرانی هایی دارد که گام هایی که ایران در راستای گسترش برنامه غنی سازی اورانیوم برداشته در حال افزودن بر دانش آن بوده است. تجربه ای که ایران از ظرفیتش برای ساختن سانتریفیوژهای پیشرفته کسب می کند، نشانگر دانشی برگشت ناپذیر است که در نهایت می تواند در صورتی که تصمیمی برای دست یابی به سلاح هسته ای وجود داشته باشد، به کوتاه کردن بازه برای ایران کمک کند.

این گزارش می افزاید: با وجود نگرانی ها درباره همکاری پادمانی ایران که از جانب آژانس در پنج ماه گذشته مطرح شده است، ما تاکید کرده ایم که ایران باید فورا به همکاری در زمینه معاهده های پادمانی اش و پایبندی به آن ها ادامه دهد. مایک پمپئو وزیر امور خارجه به وضوح گفته است که ایران باید به عنوان بخشی از هر توافق جدید و جامع، انکار فعالیت های هسته ای اش در گذشته را متوقف کرده و توضیح دهد که چرا تاریخچه برنامه هسته ای اش در گذشته را بایگانی می کرد.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 10 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: shahjahanfaroj.ir شناسه مطلب: 640

به "آمریکا درباره ایران اعتراف کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا درباره ایران اعتراف کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید