اعتراض رسمی مسکو به انتشار اخبار ضد روسی در شبکه های اجتماعی آمریکا

به گزارش مجله جام جهان، در این بیانیه آمده است: اخبار نادرست، جعلی و تحریک آمیز علیه روسیه به بطور گسترده در شبکه های اجتماعی و پلتفرم های دیجیتالی (همچون یوتیوب) آمریکایی منتشر می گردد.

اعتراض رسمی مسکو به انتشار اخبار ضد روسی در شبکه های اجتماعی آمریکا

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

وزارت امور خارجه روسیه، با احضار نماینده سفارت آمریکا در مسکو، به انتشار اخبار ضد روسی در رسانه ها و شبکه های اجتماعی این کشور اعتراض کرد.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه ای بیان کرد: نماینده سفارت آمریکا در مسکو احضار و یادداشت اعتراض روسیه به وی ارائه شد.

در این بیانیه آمده است: اخبار نادرست، جعلی و تحریک آمیز علیه روسیه به بطور گسترده در شبکه های اجتماعی و پلتفرم های دیجیتالی (همچون یوتیوب) آمریکایی منتشر می گردد.

در بیانیه وزارت خارجه روسیه نوشته شده است که انتشار این اطلاعات جعلی با هماهنگی سفارت آمریکا در مسکو انجام می گردد.

در بخش دیگر بیانیه گفته شده است: این اقدامات شبکه های اجتماعی و رسانه های آمریکایی توافقنامه بین المللی حقوق مدنی، سیاسی و قرارداد هلسینکی و بعضی از تصمیمات سازمان امنیت و همکاری اروپا را که به امضای آمریکا هم رسیده، نقض نموده است.

دوشنبه هفته جاری هم جان سالیوان سفیر آمریکا در مسکو به وزارت امور خارجه روسیه احضار شد.

ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت خارجه روسیه در این رابطه به رسانه ها گفت: اعتراض قاطعانه روسیه در رابطه با انتشار اطلاعات مربوط به اجتماعات غیرقانونی در شهرهای روسیه از سوی سفارت آمریکا در شبکه های اجتماعی و منابع اینترنتی این مرکز دیپلماتیک به سالیوان ابلاغ شد.

به گفته زاخارووا، به دیپلمات آمریکایی اعلام شد که باید قوانین روسیه و معیارهای دیپلماتیک پذیرفته شده، از سوی طرف آمریکایی محترم شمرده گردد.

روسیه در سالهای اخیر چندین بار شبکه های اجتماعی و رسانه های آمریکا را به خاطر اقدامات ضد روسی جریمه نموده است.

آخرین مورد مجازات روسیه در مرداد ماه سال 99 گزارش شد و گوگل به حکم دادگاه مسکو به پرداخت یک میلیون و 500 هزار روبل (20 هزار دلار) به عنوان جریمه نقدی محکوم شد.

منبع: عصر ایران
انتشار: 7 اسفند 1399 بروزرسانی: 7 اسفند 1399 گردآورنده: shahjahanfaroj.ir شناسه مطلب: 997

به "اعتراض رسمی مسکو به انتشار اخبار ضد روسی در شبکه های اجتماعی آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراض رسمی مسکو به انتشار اخبار ضد روسی در شبکه های اجتماعی آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید