شش تن از معاونان رئیس جمهوری کره جنوبی استعفا کردند

به گزارش مجله جام جهان، دفتر ریاست جمهوری کره جنوبی خاطرنشان کرد، شش تن از معاونان رئیس جمهوری این کشور استعفای خود را تقدیم کرده اند.

شش تن از معاونان رئیس جمهوری کره جنوبی استعفا کردند

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری یونهاپ، نو یونگ-مین، رئیس دفتر کارکنان مون جائه این، رئیس جمهوری کره جنوبی به همراه پنج تن دیگر از معاونان استعفای خود را به دولت ارائه کردند.

این پنج تن شامل کانگ جی-جونگ معاون امور سیاسی، یون دو-هان معاون ارتباطات مردمی، کیم جو-وون معاون امور مدنی، کیم جئو-سونگ، معاون اجتماع مدنی و کیم او-سوک، معاون مدیریت پرسنل هستند.

یکی از مقام های ارشد دولت کره جنوبی گفت: آنها متن استعفای خود را به رئیس جمهوری ارائه کرده و خواهان پایان کار خود در دولت هستند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا درخواست استعفای این افراد به انتقادهای مردمی از شرایط سیاست های نادرست و نابسامان مسکن در کشور ربط دارد، از ارائه جزئیات امتناع کرد.

این نخستین استعفای دسته جمعی مقام های دولتی از زمان روی کار آمدن مون جائه این در مه 2017 محسوب می شود.

دفتر ریاست جمهوری کره جنوبی به شدت بابت مطرح شدن مساله پارتی بازی در دولت مورد انتقاد قرار گرفته است. همچنین مطرح شدن یکسری رسوایی ها از سوی قانونگذاران حزب حاکم دموکراتیک و مرگ پارک وون-سون، شهردار سئول که عضوی از این حزب بود، باعث شده تا میزان رضایتمندی از حزب حاکم و دولت مون جائه این به شدت کاهش یابد به طوریکه در نظرسنجی اخیر میزان محبوبیت رئیس جمهوری کره جنوبی به 44.5 درصد کاهش یافت.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 مهر 1399 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: shahjahanfaroj.ir شناسه مطلب: 697

به "شش تن از معاونان رئیس جمهوری کره جنوبی استعفا کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شش تن از معاونان رئیس جمهوری کره جنوبی استعفا کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید