معاون مجلس آلمان: آمریکا دیگر شریک قابل اعتمادی نیست، لزوم اعمال تحریم های اقتصادی علیه ترکیه

به گزارش مجله جام جهان، معاون مجلس آلمان خواستار اعمال تحریم ها و فشارهای بیشتر بر ترکیه به دلیل حمله به شمال سوریه شد.

معاون مجلس آلمان: آمریکا دیگر شریک قابل اعتمادی نیست، لزوم اعمال تحریم های اقتصادی علیه ترکیه

به گزارش گروه بین الملل مجله جام جهان، کلایدیا رات، معاون مجلس آلمان در مصاحبهیی با روزنامه دی ولت آلمان تأکید کرد: من به آتش بس مورد توافق بین ترکیه و آمریکا برای توقف درگیری ها در شمال سوریه اعتماد ندارم. کردها در مذاکرات در این باره دخالت داده نشدند.

وی همچنین توافق بین آنکارا و واشنگتن را تلاش آمریکا برای منحرف کردن توجهات از سیاست های غیر مسئولانه اش دانسته تأکید کرد که نتیجه این اوضاع فاجعه بار است. در این اوضاع رئیس جمهور ترکیه آنچه را می خواهد به دست می آورد، نفوذ بشار اسد به مناطق کردنشین بازمی شود و مسکو هم قویتر از گذشته شده و کردها هزینه این وضعیت را پرداخت می کنند.

وی اضافه کرد: در هر صورت یک چیز تعیین است که این اقدام رئیس جمهور ترکیه متناقض با قوانین بین المللی بوده و فاجعه انسانی در منطقه را تشدید کرده و به خصوص به زنان و بچه ها آسیب می رساند و اگر مبارزان داعش دیگر در محاصره نباشند نه تنها تمام منطقه بلکه همچنین اروپا در معرض خطر قرار خواهد گرفت. اما در این وضعیت ناتو سکوت می کند و دولت فدرال آلمان مانند همواره واکنش نصفه ونیمه ای نشان می دهد. ما نظاره گر فرسایش همه چیزهایی هستیم که باید پایه و اساس نظم بین المللی ما باشد.

رات در بخش دیگری از این مصاحبه درباره تأثیرات اقدامات اردوغان بر اوضاع اجتماعی آلمان گفت: اردوغان همواره تلاش کرده است از آلمان به عنوان زمین بازی برای اقدامات و احساسات ناسیونالیستی خود سوء استفاده کند.

وی ادامه داد: کردها در مبارزه با داعش در سوریه همچنین برای امنیت ما قربانیان زیادی داده اند و حالا آن ها بار دیگر تنها گذاشته شده اند.

وی اضافه کرد: این مسئله بسیار اهمیت دارد که دولت آلمان و ناتو این مسئله را آشکار کنند که ما از اردوغان حمایت نمی کنیم و وی نباید از ما انتظار حمایت داشته باشد.

معاون مجلس آلمان خواستار توقف همه صادرات تسلیحات به ترکیه در این وضعیت شده و حجم بالای صادرات این گونه اقلام به آنکارا را که در گزارش اخیر وزارت اقتصاد آلمان تعیین شده بود کاملاً خطا دانست.

وی همچنین توافق پناهندگان اتحادیه اروپا و آنکارا را غیر قابل تحمل ارزیابی کرده و آن را عامل اخاذی اردوغان از اروپا دانسته خواستار لغو آن شد.

معاون مجلس آلمان همچنین خواستار تحریم های اقتصادی علیه ترکیه شده و در بخش دیگری از این مصاحبه توقف مشارکت آلمان در ائتلاف ضدداعش به رهبری آمریکا را نیز خواستار شده و با تأکید بر اینکه این عملیات از ابتدا اساس قانونی نداشته است گفت: این مأموریت در یک محیط بسیار پیچیده و مسئله ساز دنبال می شود.

وی ابراز کرد: مانورهای ناموزون رئیس جمهور آمریکا نشان می دهد که این ائتلاف به اصطلاح مبارزه با داعش چقدر غیر قابل پیش بینی است. ما باید بفهمیم که آمریکا دیگر شریک قابل اعتماد ما نیست.

وی راهکار مسئله سوریه را دیپلماسی و راهکار سیاسی، و سازمان ملل را چارچوب درستی برای حل این بحران دانست.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 14 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: shahjahanfaroj.ir شناسه مطلب: 66

به "معاون مجلس آلمان: آمریکا دیگر شریک قابل اعتمادی نیست، لزوم اعمال تحریم های اقتصادی علیه ترکیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معاون مجلس آلمان: آمریکا دیگر شریک قابل اعتمادی نیست، لزوم اعمال تحریم های اقتصادی علیه ترکیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید